Jak w łatwy sposób zadbać o zdrowie i piękne ciało?

błonnik w proszku

Jedną z najważniejszych wartości w życiu jest nasze zdrowie. Jeśli chcemy zachować piękne i żywotne ciało, musimy zwrócić uwagę na to, co jemy. Wpływ błonnika na dietę jest bardzo istotny.

Zalety

Błonnik jest bardzo potrzebny i wskazany w diecie. Coraz mniej go spożywamy w stosunku do lat przeszłych. Jego największymi zaletami jest to, że wpływa pozytywnie na pracę układu pokarmowego, daje nam na długo uczucie sytości po posiłku, co jest bardzo pomocne podczas odchudzania. Dodatkowo obniża indeks glikemiczny (IG) posiłku, który przyjmujemy wraz z błonnikiem.

Błonnik możemy znaleźć w takich pokarmach, jak:

1. Warzywa
2. Owoce zwykłe i suszone
3. Orzechy
4. Produkty zbożowe
5. Kasze
6. Suplementy diety takie jak błonnik w proszku

Suplement

Zastosowanie w praktyce błonnika w proszku jest proste. Nie musimy zadręczać się tym aby wyszukiwać potrawy z odpowiednią jego ilością. Kolejnym atutem jest to, że precyzyjne dawkowanie błonnika daje nam możliwość doskonałej kontroli. Gdy poczujemy, że jemy go za dużo albo za mało – zawsze mamy możliwość zmiany i dostosowania dawki. Przy jedzeniu błonnika ze źródeł pokarmowych takie zabiegi są bardzo utrudnione, bo musielibyśmy liczyć dokładnie, ile zjedliśmy gramów błonnika danego dnia, co z pewnością sprawiłoby wiele kłopotów, a czasami mogłoby być wręcz niemożliwe do zrealizowania. Zaopatrzenie się w suplement diety bardzo nam ułatwi stosowanie błonnika w diecie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *