Dezodorant w kremie

W jaki sposób używać dezodorantów w kremie?Zalety dezodorantów w kremie

W dzisiejszych czasach, aby uniknąć wstydliwych sytuacji związanych z poceniem się, każdy używa dezodorantów lub rollonów podczas dbania o higienę osobistą. Kosmetyki te występują w formie kulki, sztyftu bądź sprayu. Jednakże coraz bardziej stają się popularne dezodoranty w kremie MadamNatura. W drogeriach zaczęły pojawiać się coraz częściej. Czym się różnią dezodoranty w kremie od zwykłych dezodorantów? Jakie są zalety tych produktów? Jak się ich używa i w jaki sposób działają?

Czym jest dezodorant w kremie?

Dezodorant w kremie jest to zamiennik tego kosmetyku w sprayu, kulce lub sztyfcie. Zawiera on głównie składniki pochodzenia naturalnego. Ich działanie jest w pełni bezpieczne dla ludzkiej skóry, a także dla środowiska. Dzięki naturalnemu składowi nie wywołuje on podrażnień i alergii, przy tym eliminując nieprzyjemny zapach potu. Ponadto takie dezodoranty działają bakteriobójczo i cechują się właściwościami nawilżającymi i pielęgnującymi.

Dezodoranty w kremie w większości składają się głównie z sody oczyszczonej, której działanie zabija bakterie. Soda dla alergików ma działanie drażniące, więc producenci również opracowali kosmetyki bez zawartości tego składnika. Zamiennikami sody oczyszczonej w tym wypadku są naturalne składniki, które pochłaniają wilgoć. Naturalne dezodoranty w kremie w swoim składzie zawierają również olejki eteryczne, których zadaniem jest likwidowanie bakterii. Dodatkowo w takich kosmetykach znajdują się takie składniki jak masło shea, ziemia okrzemkowa i biała glinka. Zadaniem tych składników jest pielęgnacja skóry, oczyszczanie organizmu z toksyn oraz wchłanianie potu i łagodzenie podrażnień. Istotnym elementem składu tych dezodorantów są również ekstrakty roślinne i kwiatowe. Na rynku również dostępne są dezodoranty w kremie bezzapachowe. Nie zawierają one aluminium i konserwantów.

Dezodorant w kremie w MadamNatura.pl

Jak używać dezodorantów w kremie?

Użycie dezodorantu w kremie jest banalne. Należy nabrać trochę produkt palcem lub specjalną szpatułką. Następnie cienką warstwę dezodorantu smaruje się na skórę pod pachami. Produkt powinno stosować się od razu po kąpieli. Skóra musi przyzwyczaić się do takiego dezodorantu. Przez pierwsze dwa tygodnie istnieje duże ryzyko, że będzie występowała nadmierna potliwość. W tym wypadku nie ma powodu do obaw, ponieważ organizm oczyszcza się ze stosowanych wcześniej kosmetyków, które zawierały aluminium i inne konserwanty. Po takim okresie dezodorant w kremie będzie działał normalnie, a problem pocenia się zniknie.

Dlaczego dezodorant w kremie jest lepszy od blokerów potu?

Dezodoranty w kremie w swoim składzie zawierają naturalne elementy wpływające na termoregulacje organizmu. Zwykłe antyperspiranty w swoim składzie zawierają aluminium zatykające pory na skórze pach. Blokuje to proces pocenia, który jest niezbędny dla organizmu, ponieważ ciało usuwa toksyny i nadmiar substancji z wewnątrz. Blokery potu uniemożliwiają ten proces, co może bardzo źle wpływać na samopoczucie i zdrowie. Dezodoranty w kremie w naturalny i prosty sposób absorbują pot i usuwają przykry zapach, przy tym zabijając bakterie. Nie zawierają aluminium oraz są bardzo wydajne. Zaletami tego dezodorantu są długotrwała świeżość, suche pachy i piękny zapach oraz wypielęgnowana skóra przez cały dzień. Można go używać nawet podczas wysiłku fizycznego.

Jak wygląda produkcja dezodorantów w kremie? Sposób na domowy dezodorant w kremie.

Do produkcji domowego dezodorantu w kremie potrzebne są między innymi jedna łyżka oleju kokosowego, połowa łyżeczki wosku pszczelego (opcjonalnie), jedna łyżka masła shea, oraz sody, dwie łyżki skrobi kukurydzianej oraz dziesięć kropli ulubionego olejku. Na samym początku należy rozgrzać i dokładnie wymieszać w kąpieli wodnej. Należy słoiczek ze składnikami włożyć do garnka z gotującą się wodą. Następnie gotować przez minutę. Po gotowaniu przez minutę będzie gotowe, jednakże powinno się odczekać do przestygnięcia, a następnie sprawdzić palcem, czy konsystencja jest odpowiednia. Substancja powinna być o nietłusta i kremowa. W razie potrzeby zawsze można znów rozgrzać składniki dodać więcej skrobi, aby zagęścić produkt do odpowiedniej konsystencji. Produkcja na większą skalę wygląda podobnie. Używa się podobnych składników, chyba że jest to produkt przeznaczony dla alergików. W takim wypadku eliminuje się ze składu sodę oczyszczoną.