Olejowanie włosów

Olejowanie włosów – wszystko co warto wiedzieć

Posiadanie lśniących oraz gęstych włosów to marzenie większości z nas, a zwłaszcza przedstawicielek płci pięknej. Niestety, czasami nasze kosmyki prezentują się w sposób daleki od ideału. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można poprawić wygląd włosów. Jednym z nich jest olejowanie włosów. Zanim jednak zastosujemy tę metodę, warto poznać korzyści z niej płynące. Należy również dowiedzieć się tego, jakie są techniki olejowania włosów

Przede wszystkim wybierz odpowiedni olej

Olejowanie włosów nie mogłoby się odbyć bez wyboru odpowiedniego oleju. Aby móc jednak wybrać właściwy specyfik, należy właściwie określić rodzaj swoich włosów. Jeśli włosy są niskoporowate, można zdecydować się na przykład na olej kokosowy. Równie dobrym wyborem będzie zakup oleju palmowego czy babassu. W przypadku kosmyków o średniej porowatości warto sięgnąć po oleje lniany, migdałowy czy jojoba. Najbardziej wymagające są włosy o wysokiej porowatości. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się takie oleje jak olej z marakui, olej z nasion brokułu czy olej z pestek śliwek. 

SONY DSC

W jaki sposób aplikować olej na włosy?

Aby olejowanie włosów mogło przynieść satysfakcjonujące rezultaty należy zadbać o właściwą technikę aplikacji oleju. Najpierw należy rozczesać włosy. Następnie można przystąpić do aplikacji wybranego oleju na kosmyki od połowy ich długości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku włosów o średniej i wysokiej porowatości, olejowanie na sucho może się nie sprawdzić. Jeśli posiadamy taki rodzaj kosmyków, olejowanie włosów warto przeprowadzić na mokro. W tym celu, przed aplikacją oleju należy zwilżyć kosmyki przy pomocy mgiełki lub hydrolatu. Włosy mają być jednak lekko wilgotne, a nie mokre. Kluczem do sukcesu jest używanie odpowiedniej ilości oleju. Zbyt duża ilość specyfiku może obciążyć włosy, a zbyt mała może sprawić, że zabieg olejowania będzie bezcelowy. Wiele osób ma jednak problem z określeniem tego, czy użyta ilość oleju jest wystarczająca. Warto przestrzegać następującej zasady: olej ma sprawić, że włosy będą wilgotne, ale nie mokre. Olej w żadnym razie nie powinien więc spływać z naszych kosmyków. W przeciwnym razie dojdzie do obciążenia włosów i nadmiernego ich przetłuszczania się. Ponadto, nadmiar oleju ciężej zmyć. 

Jak zmyć olej z włosów?

Jeśli zależy nam na tym, aby olejowanie włosów poprawiło ich wygląd, należy pamiętać o właściwej technice zmywania oleju. Niestety, sama woda nie usunie tego specyfiku z naszych kosmyków. Dobrym rozwiązaniem będzie zemulgowanie oleju na włosach. Jak to zrobić? Okazuje się, że wystarczy zmoczyć włosy ciepłą wodą, a następnie wmasować w nie niewielką ilość odżywki lub maski. Następnie zaleca się spłukanie kosmetyku z włosów i umycie ich delikatnym szamponem. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy olej został dobrze zmyty z włosów, warto wytrzeć włosy bawełnianą koszulką. Jeśli chłonie ona wodę, prawdopodobnie starannie spłukaliśmy olej z włosów. Jeżeli jednak woda nie będzie wsiąkać w koszulkę lub ręcznik, najpewniej mycie włosów trzeba powtórzyć. 

Co można zyskać dzięki olejowaniu włosów?

Aby olejowanie włosów mogło okazać się skuteczne, należy zatroszczyć się o systematyczność. W przypadku kosmyków o niskiej i średniej porowatości, wystarczające będzie olejowanie raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak posiadamy włosy o wysokiej porowatości, które są mocno przesuszone, najlepszym rozwiązaniem będzie olejowanie włosów przed każdym myciu. Warto testować różne rodzaje olejów, aby sprawdzić, na który z nich nasze włosy reagują najlepiej. Jeśli zadbamy o regularność i użycie odpowiedniego oleju, pojawią się wspaniałe efekty. Co można więc zyskać dzięki temu prostemu zabiegowi? Przede wszystkim kosmyki staną się mocno odżywione i zregenerowane. Włosy naturalnie falowane odzyskają swój skręt i nie będą się puszyć. Ponadto, dzięki olejowaniu można będzie wzmocnić włosy oraz nadać im zdrowy blask. Dzięki olejom można także pozbyć się uciążliwego problemu związanego z rozdwajaniem się końcówek włosów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *