Jak sprawdzić czy jesteś w ciąży

ciąża

Kiedy podejrzewamy, że możemy być w ciąży, zaczynamy myśleć jak potwierdzić nasze przypuszczenia. Na wizytę u ginekologa i badanie usg najczęściej trzeba poczekać kilka dni. A my nie chcemy tyle czekać. Idealnym rozwiązaniem jest zrobienie testu ciążowego.

Na jaki test się zdecydować?

Na runku funkcjonują trzy rodzaje tego typu testów. Test z krwi – jest najbardziej pewny. Wykrywa ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu. Polega na pobraniu próbki krwi i przebadaniu jej pod względem występowania poziomu hormonów ciążowych. Ta metoda zapewnia 100% trafność wyniku.

Laboratoryjny test moczu – wykrywa ciążę po mniej więcej 7. dniach od zapłodnienia. Żeby go wykonać należy pobrać próbkę moczu (50-100ml) oraz oddać ją do laboratorium i czekać na wynik.

Domowy test moczu – najczęściej spotykany i wybierany rodzaj testu. Polega na samodzielnym zbadaniu moczu pod względem występowania w nim hormonu HCG. Test wykrywa ciążę po około 10. dniach po zapłodnieniu.

W domu najszybciej

Domowy test ciążowy jest najmniej pewnym sposobem potwierdzenia ciąży, jednak kobiety najczęściej wybierają właśnie tę drogę. W aptekach można znaleźć jego trzy odmiany:

  • paskowy
  • strumieniowy
  • płytkowy

Pierwszy rodzaj polega na zebraniu próbki moczu i zanurzeniu w niej końcówki testu. Test strumieniowy można wykonać w ten sam sposób lub podłożyć płytkę bezpośrednio pod próbkę moczu. Test płytkowy wykonujemy pobierając próbkę moczu do pojemnika i za pomocą dołączonej pipety, nanosimy kilka jego kropel na płytkę testową.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *