Pierwsze kosmetyki dla noworodków

Okazuje się, że wcale nie trzeba inwestować w ogromny zestaw kosmetyków dla noworodka. Delikatna skóra dziecka wymaga bowiem stosowania kosmetyków, tylko kiedy jest to rzeczywiście konieczne.

Jakie kosmetyki dla noworodka?

Przede wszystkim kosmetyki dla dzieci muszą być dobrane do ich wieku. Trzeba się o tym upewnić przed ich zakupem. Przy tym należy sięgać tylko i wyłącznie po produkty z atestem Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka czy Państwowego Zakładu Higieny. Podczas zakupu kosmetyków dla dzieci należy również pamiętać o tym aby były one hipoalergiczne. Sprawdzają się one u dzieci zarówno zdrowych, jak i tych cierpiących z powodu alergii.

Krem do pupy

Zdecydowanie najważniejszym kosmetykiem dla noworodków jest właśnie krem na odparzenia. Przydaje się nawet kiedy maluch odparzeń nie ma. Stosuje się go bowiem także profilaktycznie aby odparzeniom za pobiec. Dermatolodzy są zdania, że powinno się go stosować bez względu na rodzaj używanych pieluszek. Nanosi się go podczas przewijania dziecka, po uprzednim oczyszczeniu pośladków. Pomimo jego stosowania niekiedy skóra i tak staje się zaczerwieniona. Wówczas nie musi oznaczać to błędów podczas pielęgnacji. Równie dobrze może to być reakcja na kosmetyk czy pieluszkę. W takiej sytuacji warto wymienić je na inne i przez kilka najbliższych dni obserwować uważnie skórę malucha – czy reakcja uczuleniowa zniknie czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *