Wszyscy doskonale wiemy, że o mózg trzeba dbać, mimo że jest on wyjątkowo wyrozumiałym narządem. Zewsząd mówi się o tym, że odpowiednia dieta w połączeniu z regularnie uprawianą aktywnością fizyczną to najprostsza droga do tego, aby długo czuć się zdrowo i młodo. Rzeczywiście – jest to prawda. Niestety w obecnych czasach nie jest tak łatwo żyć w zgodzie z naturą. W jaki więc sposób możemy zadbać o swój mózg?

Po pierwsze, weź coś na pamięć

W aptekach dostępne są różne tabletki na pamięć, które w swoim składzie mają przede wszystkim głóg, żeń szeń czy lecytynę. Nic dziwnego, bowiem te składniki mają niezwykle korzystny wpływ na pracę mózgu oraz jego kondycję. Zwłaszcza w okresie wzmożonej aktywności umysłowej – ważny egzamin, szkolenie, itp. – warto postawić na sprawdzone leki na pamięć, które pozwolą nam przyswoić większą ilość informacji.

Pamiętaj co jesz

Troska o mózg powinna również objąć troskę o odpowiednią dietę. Bardzo często ludziom wydaje się, że skoro przyjmują suplementy, mogą wrzucać do swoich żołądków, co tylko chcą. Absolutnie nie jest to prawdą. Każdy z nas chcąc jak najdłużej cieszyć się świetną pamięcią i doskonałą koncentracją powinien zadbać również o swój styl życia. Dieta bogata w tłuszcze omega-3, białko oraz węglowodany w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie wspaniałe rezultaty a nasz mózg będzie sprawnie pracował znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *