W ostatnich latach szczególnie dużo uwagi przywiązujemy do zdrowego, naturalnego trybu życia. Dbamy już nie tylko o to, by regularnie się ruszać czy jeść zdrowo, ale także zwracamy uwagę na przykład na kosmetyki, których używamy. To bardzo dobry i pożyteczny nawyk. O naturalną pielęgnację dbają także kobiety w ciąży. A jak o ciąży i pielęgnacji mowa, to oczywiście trzeba wspomnieć o problemach z rozstępami. Oto najważniejsze naturalne metody, które pomogą Ci zwalczyć ten przykry problem.

Masuj swoje ciało

Jednym z podstawowych sposobów na poradzenie sobie z rozstępami jest regularny masaż. Można go robić zarówno pod prysznicem, jak i na przykład kiedy wcieramy w naszą skórę krem na rozstępy. Oczywiście należy masować przede wszystkim te części ciała, które są najbardziej podatne na wystąpienie rozstępów, między innymi brzuch, uda oraz pośladki.

Odpowiednie kosmetyki

Możesz zakupić specjalny krem na rozstępy w ciąży. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów takich kosmetyków, w zależności od składników czy etapu ciąży, na który krem jest przeznaczony. Pamiętajmy by wybierać kosmetyki naturalne, które nie zawierają składników szkodliwych dla naszej skóry. Dodatkowo możemy zwrócić uwagę na certyfikaty, które powiedzą nam wiele o jakości i sposobie wykonania produktu.

Stosuj naturalne olejki

W przypadku walki z rozstępami niezmiernie ważną rzeczą jest odpowiednie nawilżenie skóry. Aby to zrobić najlepiej zastosować naturalne roślinne olejki, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy czy masło shea.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *