włosy

Obecnie wybór preparatów przeznaczonych do włosów jest wręcz ogromny. Jednak aby włosy pozostawały przez cały czas w dobrej formie nie wystarczy sam szampon i odżywka. Trzeba zaopatrzyć się także w inne kosmetyki.

Maseczka i odżywka do włosów

Odżywka i maseczka na włosy to wbrew pozorom nie jest to samo. Różnica między nimi wynika przede wszystkim z różnego składu chemicznego. Odżywki mają za zadanie ułatwiać rozczesywanie włosów, a więc bazują na silikonie. Maski z kolei mają właściwości odbudowujące i regenerujące. Odpowiedzialne są za to ceramidy, keratyna oraz ekstrakty roślinne. Odżywkę stosuje się po myciu włosów nakładając ją na 2-3 minuty i dokładnie spłukując. Maska wymaga znacznie dłużej aplikacji i nakładana jest najczęściej na włosy suche.

Skuteczna walka z łupieżem

Najskuteczniejszy w tym przypadku jest szampon przeciwłupieżowy. Nabyć je można w drogeriach i aptekach. Czasem konieczna jest konsultacja dermatologiczna. Warto łupież leczyć, gdyż ma on tendencję do ekspansji. Nieleczony pogarsza stan skóry głowy i zwiększa swój zasięg. Ponadto ma to duże znacznie z punktu widzenia estetyki. Dobry szampon przeciwłupieżowy powinien zawierać w swoim składzie środki lecznicze pochodzenia naturalnego. Usuwa on łupież i przywraca skórze głowy równowagę biologiczną. Nie uczula, nie podrażnia i skutecznie eliminuje łupież. Ponadto dobrej klasy szampon powinien chronić przed ewentualnymi nawrotami choroby.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *